Jak stworzyć stronę internetową – poradnik 2020

Chcesz zrobić stronę internetową? Założenie strony internetowej może być przerażającą myślą, szczególnie gdy nie jesteś technikiem. Nie martw się, nie jesteś sam. Po tym, jak pomogliśmy ponad 130 tysiącom osób stworzyć stronę internetową z WordPressem, postanowiliśmy stworzyć najbardziej wszechstronny przewodnik krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową bez nauki kodowania.

Jak zrobić stronę internetową krok po kroku

Ten przewodnik jest przydatny dla użytkowników w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Jednakże, jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z naszym zespołem ekspertów, którzy pomogą Ci zainstalować Twoją stronę za darmo.

→ Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konfigurację strony WordPressa! ←

Jeśli chcesz zrobić to sam, to kontynuuj nasz przewodnik krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową.

Oto przegląd od początku do końca wszystkich kroków, przez które przejdziemy w tym przewodniku.

Jak znaleźć i zarejestrować nazwę domeny za darmo
Wybór najlepszego hostingu
Jak zainstalować WordPress
Instalacja szablonu do zmiany wyglądu Twojej strony internetowej
Tworzenie stron w WordPressie
Dostosowywanie WordPressa z dodatkami i rozszerzeniami
Materiały do nauki WordPressa i uzyskania wsparcia
Idąc dalej, budując strony internetowe z większą ilością funkcji
Zanim zaczniemy tworzyć stronę internetową, zajmijmy się kilkoma najczęściej zadawanymi nam pytaniami.

Czego potrzebuję, aby zbudować stronę internetową?
Do uruchomienia strony WordPressa potrzebne są trzy następujące rzeczy.

Nazwa domeny – jest to nazwa twojej strony internetowej, takiej jak google.com.
WordPress hosting – to jest miejsce, gdzie przechowywane są pliki na stronie internetowej.
45 minut twojej niepodzielnej uwagi.
Ile kosztuje strona internetowa WordPressa?
Odpowiedź na to pytanie naprawdę zależy od tego, jaki rodzaj strony internetowej próbujesz zbudować. Napisaliśmy przewodnik słowny 2000 wyjaśniający, ile naprawdę kosztuje zbudowanie strony internetowej.

Typowa strona biznesowa może kosztować nawet 100 dolarów rocznie i może osiągnąć nawet 30 000 dolarów rocznie.

Polecamy wszystkim naszym użytkownikom, aby rozpocząć mały, a następnie dodać więcej funkcji do swojej strony internetowej, jak Twoja firma rośnie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i zminimalizujesz potencjalne straty oraz unikniesz nadmiernych wydatków.

W tym przewodniku pokażemy Ci jak zbudować stronę internetową za mniej niż 100$.

Pokażemy Ci również, jak można go dalej rozwijać, dodając do niego więcej funkcji w przyszłości.

Jaka jest najlepsza platforma internetowa?
Istnieje wiele dostępnych budowniczych stron internetowych, którzy pomogą Ci stworzyć stronę internetową. Polecamy korzystanie z własnej platformy WordPress jako platformy internetowej.

WordPress jest najbardziej popularną platformą internetową na świecie. Zasila ona prawie 28% wszystkich stron internetowych w Internecie.

WordPress jest bezpłatny i pochodzi z tysięcy projektów stron internetowych i rozszerzeń. Jest niezwykle elastyczny i działa z prawie każdym narzędziem i usługą osób trzecich dostępnych dla właścicieli stron internetowych.

Używamy WordPressa do budowy wszystkich naszych stron internetowych, w tym tej, WPBeginner.

Jak w pełni wykorzystać to narzędzie do stworzenia samouczka strony internetowej?
To jest tutorial krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową. Podzieliliśmy go na różne kroki, a my przeprowadzimy Cię przez wszystko od początku do końca. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, a w końcu będziesz miał bardzo profesjonalnie wyglądającą stronę internetową.

My również wskażemy Ci właściwy kierunek, aby przenieść Twoją stronę na kolejny poziom w zależności od Twoich potrzeb.

Baw się dobrze tworząc swoją stronę internetową.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nami, a my ustawimy Twoją stronę za darmo.

Zaczynajmy.

Jak stworzyć stronę internetową Tutorial video

Zapisz się do WPB beginner
Jeśli nie podoba ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, kontynuuj czytanie.

Krok 1. Konfiguracja
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest wybór niewłaściwej platformy internetowej. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

Dla większości użytkowników strona WordPress.org jest idealnym rozwiązaniem. Zawiera ona tysiące projektów i dodatków, które pozwalają na stworzenie dowolnej strony internetowej, o jakiej tylko możesz pomyśleć. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku, dlaczego powinieneś korzystać z WordPress’a.

WordPress jest bezpłatny dla każdego, kto może go pobrać i wykorzystać do zbudowania dowolnego rodzaju strony internetowej bez żadnych ograniczeń.

Jeśli WordPress jest bezpłatny, to skąd bierze się jego koszt?

WordPress jest bezpłatny, ponieważ będziesz musiał zorganizować własną domenę i hosting, co kosztuje. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule, dlaczego WordPress jest bezpłatny?

Nazwa domeny to adres Twojej strony internetowej w Internecie. To jest to, co Twoi użytkownicy wpiszą w swoich przeglądarkach, aby dotrzeć do Twojej strony (np. wpbeginner.com lub google.com).

Następnie, trzeba będzie hosting strony internetowej. Wszystkie strony internetowe w Internecie potrzebują hostingu. To będzie Twoja strona w domu w internecie.

Wybierz nazwę domeny

Najlepiej trzymać się nazwy domeny .com. Upewnij się, że jest ona powiązana z Twoją działalnością, łatwa do wymówienia i przeliterowania oraz łatwa do zapamiętania.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze nazwy domeny dla swojej strony internetowej? Zobacz te wskazówki i narzędzia, jak wybrać najlepszą nazwę domeny.

Po wybraniu nazwy domeny, kliknij na następny przycisk, aby kontynuować.

Teraz zostaniesz poproszony o podanie informacji o swoim koncie, takich jak nazwa, adres, e-mail, itp.

Na tym ekranie, zobaczysz również opcjonalne dodatki, które można kupić. Generalnie nie zalecamy zakupu tych dodatków. Zawsze możesz je dodać później, jeśli zdecydujesz, że ich potrzebujesz.

Usuń zaznaczenie dodatków opcjonalnych

Następnie dodasz informacje o płatności, aby dokończyć zakup.

Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, jak zalogować się do panelu sterowania hostingu internetowego (cPanel).

Jest to Twój hostingowy pulpit, w którym zarządzasz wszystkim, np. otrzymaniem wsparcia, konfiguracją poczty elektronicznej, itp. Co najważniejsze, jest to, gdzie można zainstalować WordPress.

Krok 2. Zainstaluj WordPressa
Na pulpicie swojego konta hostingowego (cPanel) znajdziesz mnóstwo ikon do robienia różnych rzeczy. Nigdy nie będziesz musiał używać 95% z nich, więc możesz je bezpiecznie zignorować.

Przewiń w dół do sekcji strony internetowej w cPanel, a następnie kliknij na ikonę WordPress.

Zainstaluj WordPressa

Teraz zobaczysz ekran szybkiej instalacji Bluehost Marketplace dla WordPressa. Kliknij na przycisk “Rozpocznij”, aby kontynuować.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny, w której chcesz zainstalować WordPressa. Wybierz swoją domenę z rozwijanego pola, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Wybierz nazwę domeny

Teraz musisz wpisać nazwę swojej strony internetowej, nazwę użytkownika i hasło do swojej strony. Nie martw się, w razie potrzeby możesz je później zmienić w ustawieniach WordPressa.

Musisz także zaznaczyć wszystkie pola wyboru na ekranie, a następnie kliknąć na przycisk “Zainstaluj”, aby kontynuować.

Ustawienia instalacyjne WordPressa

Quick Install rozpocznie teraz instalację WordPressa na Twojej stronie internetowej. W międzyczasie, pokaże Ci kilka szablonów stron internetowych, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Nie musisz tego robić teraz, ponieważ w dalszej części tego przewodnika pokażemy Ci, jak znaleźć i zainstalować darmowy szablon WordPressa na Twojej stronie internetowej.

Po zakończeniu instalacji, w górnym nagłówku pojawi się komunikat o sukcesie.

Instalacja WordPressa zakończona sukcesem

Teraz musisz kliknąć na link “Instalacja zakończona”, a on przeniesie Cię na ekran z adresem URL logowania WordPressa i hasłem.

Adres URL logowania WordPressa i dane uwierzytelniające

Gratulacje! Stworzyłeś swoją pierwszą stronę WordPressa.

Teraz możesz przejść do strony logowania WordPressa. Twój adres URL logowania będzie wyglądał tak:

http://www.yourdomain.com/wp-admin

Możesz zalogować się na swojej stronie WordPress używając nazwy użytkownika administratora i hasła, które podałeś wcześniej.

Strona logowania do WordPressa

Czyż to nie było łatwe?

Teraz przejdźmy do następnego kroku i wybierzmy projekt dla swojej strony internetowej.

Krok 3. Wybierz swój temat
Wygląd graficzny Twojej strony WordPress jest kontrolowany przez temat WordPressa.

Tematyka WordPressa to profesjonalnie zaprojektowane szablony, które możesz zainstalować na swojej stronie internetowej, aby zmienić jej wygląd.

Domyślnie, każda strona WordPressa jest dostarczana z podstawowym tematem. Jeśli odwiedzisz swoją stronę internetową, to będzie ona wyglądać coś w tym stylu:

Domyślny temat WordPressa

Nie jest to zbyt atrakcyjne dla większości użytkowników.

Ale nie martw się, są tysiące darmowych i płatnych motywów WordPressa, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Możesz zmienić swój motyw z poziomu panelu administracyjnego WordPressa. Odwiedź stronę Wygląd ” Motywy, a następnie kliknij na przycisk ‘Dodaj nowy’.

Zmień swój temat WordPressa

Na kolejnym ekranie będziesz mógł przeszukać 4 492 darmowych tematów WordPressa, które są dostępne w oficjalnym katalogu tematów WordPress.org. Możesz je sortować według popularnych, najnowszych, wyróżnionych, a także innych filtrów funkcjonalnych (np. branżowych, układu, itp.).

Wyszukiwanie darmowych motywów WordPressa

Potrzebujesz pomocy przy wyborze motywu? Sprawdź naszą listę tych niesamowitych, darmowych motywów biznesowych WordPressa.

Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak wybrać idealny temat WordPressa dla Twojej strony internetowej.

Dla dobra tego przewodnika, będziemy używać Bento. Jest to popularny, wielofunkcyjny, bezpłatny temat WordPressa z elastycznymi opcjami projektowania dla wszystkich rodzajów stron internetowych.

Jeśli znasz nazwę darmowego motywu, który chcesz zainstalować, to możesz go poszukać wpisując jego nazwę w polu wyszukiwania.

WordPress pokaże Ci motyw w wynikach wyszukiwania. Musisz kliknąć myszką na dany motyw, a następnie na przycisk “Zainstaluj”.

Instalacja motywu WordPressa

Po zainstalowaniu motywu można go dostosować do własnych potrzeb, klikając na link Dostosuj pod menu Wygląd.

Spowoduje to uruchomienie customizera motywów, w którym będziesz mógł zmienić swoje ustawienia motywów z podglądem na żywo swojej strony internetowej.

Dostosowywanie motywu WordPressa

Nie musisz od razu finalizować wszystkich ustawień tematycznych. Będziesz mógł lepiej dostosować go do swoich potrzeb, kiedy będziesz miał już trochę treści na swojej stronie.

Zobaczmy, jak dodawać treści do Twojej strony WordPressa.

Krok 4. Dodaj treść do swojej strony internetowej
WordPress jest dostarczany z dwoma domyślnymi typami treści zwanymi postami i stronami. Posty są częścią bloga i pojawiają się w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw wyświetlane są nowsze pozycje).

Z drugiej strony, strony mają być statyczne, “jednorazowe” treści, takie jak strona o Tobie, strona kontaktowa, polityka prywatności, itp.

Domyślnie, WordPress pokazuje posty w blogu na pierwszej stronie Twojej strony internetowej. Możesz to zmienić i sprawić, że WordPress pokaże każdą stronę jako pierwszą stronę Twojej witryny (pokażemy Ci, jak to zrobić później w tym przewodniku).

Możesz stworzyć osobną stronę dla swojego bloga lub sekcji wiadomości. W rzeczywistości, możesz stworzyć stronę internetową bez żadnego działu bloga w ogóle.

Mimo to, dodajmy trochę treści do swojej strony internetowej.

Zaczniesz od dodania kilku stron do swojej strony WordPressa. Nie martw się, jeśli w tej chwili nie masz wystarczająco dużo treści dla tych stron. Zawsze możesz je edytować i aktualizować.

Przejdź do strony ” Dodaj nową stronę w obszarze administratora WordPressa. W ten sposób przejdziesz do ekranu edytora stron, który wygląda tak samo:

Dodanie nowej strony

Najpierw musisz podać tytuł swojej strony, nazwijmy tę stronę ‘Dom’.

Następnie możesz dodać treść w edytorze tekstu poniżej. Możesz dodawać tekst, linki, zdjęcia, osadzać filmy, audio, itp.

Po dodaniu treści do swojej strony, możesz kliknąć na przycisk “Publikuj”, aby uczynić ją na żywo na swojej stronie.

Możesz powtórzyć ten proces, dodając więcej stron dla różnych sekcji swojej strony internetowej. Na przykład, strona o stronie, skontaktuj się z nami, i strona bloga, aby wyświetlić posty na blogu.

Teraz dodajmy również kilka postów na blogu.

Przejdź do działu Posty ” Dodaj nowe w obszarze administracyjnym WordPressa.

Dodawanie nowych postów w WordPressie

Podczas dodawania stron zobaczysz ekran podobny do tego, który widziałeś wcześniej.

Możesz dodać tytuł postu, a następnie dodać treść w wizualnym edytorze postów. Zauważysz też kilka dodatkowych opcji, takich jak formaty, kategorie i tagi postów.

Możesz kliknąć na przycisk “Zapisz”, by zapisać swój post jako szkic lub kliknąć na przycisk “Publikuj”, by uczynić go widocznym na swojej stronie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, jak korzystać z tych wszystkich opcji na ekranach edycji postów i stron, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym dodawania nowych postów w WordPressie.

Krok 5. Dostosowywanie i poprawianie Twojej strony internetowej
Teraz, gdy stworzyłeś już pewne treści na swojej stronie internetowej, będziesz mógł dostosować je do swoich potrzeb i umieścić je wszystkie w ładnej, reprezentacyjnej formie na swojej stronie.

Zacznijmy od ustawienia statycznej strony głównej.

Ustawienie statycznej strony czołowej

Musisz odwiedzić stronę Ustawienia ” Czytanie w obszarze administracyjnym WordPressa. Pod opcją ‘Wyświetlanie strony głównej’ kliknij na statyczną stronę główną, a następnie wybierz ‘Strony’, które utworzyłeś wcześniej dla swoich stron głównych i blogowych.

Statyczna strona główna

Nie zapomnij kliknąć na przycisk “Zapisz zmiany” u dołu strony, aby zapisać zmiany.

WordPress użyje teraz strony zatytułowanej ‘Dom’ jako strony głównej i ‘Blog’ do wyświetlania Twoich postów na blogu.

Zmień tytuł strony i linię tagu

Podczas instalacji możesz wybrać tytuł swojej strony. WordPress automatycznie dodaje do tytułu Twojej strony linię znacznika z napisem “Tylko kolejna strona WordPressa”.

W każdej chwili możesz zmienić zarówno tytuł jak i linię tagu swojej strony, odwiedzając stronę Ustawienia ” Ogólne”.

Tytuł i linia znacznikowa strony

Tytuł Twojej strony będzie nazwą Twojej strony jak WPBeginner. Linia tagu jest zazwyczaj pojedynczą linią opisującą twoją stronę. Możesz również pozostawić pole linii tagu puste, jeśli chcesz.

Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Konfiguracja ustawień komentarzy

WordPress posiada wbudowany system komentarzy, dzięki któremu Twoi użytkownicy mogą zostawiać komentarze do Twoich postów. Jest to świetny sposób na zaangażowanie użytkowników, ale jest on skierowany również do spamerów.

Aby sobie z tym poradzić, musisz włączyć moderację komentarzy na swojej stronie.

Odwiedź Ustawienia ” Strona dyskusji i przewiń w dół do sekcji “Zanim pojawi się komentarz”. Zaznacz pole wyboru obok opcji ‘Komentarz musi być zatwierdzony ręcznie’.

Włącz moderację komentarzy

Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Tworzenie menu nawigacyjnych

Menu nawigacyjne pozwalają użytkownikom na przeglądanie różnych stron lub sekcji na Twojej stronie internetowej. WordPress wyposażony jest w potężny system menu nawigacyjnego, a Twój motyw WordPressa wykorzystuje ten system do wyświetlania menu.

Menu nawigacyjne na stronie internetowej

Dodajmy menu nawigacyjne do Twojej strony internetowej.

Najpierw musisz odwiedzić stronę Wygląd ” Menu. Wprowadź nazwę dla swojego menu nawigacyjnego i kliknij na przycisk tworzenia menu.

Tworzenie nowego menu

WordPress utworzy teraz Twoje menu nawigacyjne. Ale w tej chwili będzie ono puste.

Następnie musisz wybrać strony, które chcesz wyświetlić w swoim menu, a następnie kliknąć na przycisk dodaj do menu.

Dodaj strony do menu WordPressa

Zauważysz, że wybrane przez Ciebie strony wypełniają pusty obszar menu nawigacyjnego. Możesz przesuwać je w górę i w dół, aby zmienić ich pozycję w menu.

Wybierz lokalizację menu

Teraz musisz wybrać lokalizację wyświetlacza. Lokalizacje te są zdefiniowane przez Twój motyw WordPressa. Zazwyczaj większość motywów WordPressa posiada menu główne, które pojawia się na górze.

Na koniec, kliknij na przycisk Zapisz menu, aby zapisać menu nawigacyjne.

Teraz możesz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć menu w akcji.

Bardziej szczegółowe instrukcje znajdziesz w naszym przewodniku dla początkujących, jak dodać menu nawigacyjne w WordPressie.

Krok 6. Instalacja wtyczek
WordPress Plugins są jak aplikacje dla Twojej strony WordPress. Pozwalają one na dodanie funkcji do Twojej strony WordPressa. Pomyśl o formularzu kontaktowym, galeriach zdjęć, itp.

Istnieje obecnie ponad 49.000 darmowych wtyczek dostępnych dla WordPressa. Istnieją również płatne wtyczki sprzedawane przez zewnętrznych witryn i programistów.

Jak sprawdzić, które wtyczki można zainstalować, korzystając z tych wielu wtyczek? Zajmiemy się tym również Ty, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak wybrać najlepszą wtyczkę do WordPressa.

Oto nasza lista niezbędnych pluginów, które powinieneś od razu zainstalować na swojej stronie. Wszystkie z nich są darmowe.

Cechy

WPForms Lite – pozwala na dodanie formularza kontaktowego do Twojej strony WordPressa.
Envira Gallery Lite – Dodaj piękne galerie zdjęć do swojej strony WordPressa.
MonsterInsights – Połącz swoją stronę internetową z Google Analytics i zobacz, jak odwiedzający znajdują i wykorzystują Twoją stronę, abyś mógł wrócić do niej.
SeedProd – Twórz własne projekty i układy za pomocą narzędzia Drag & Drop page landing builder firmy SeedProd.
Optymalizacja strony internetowej

All in One SEO – Usprawnij swoje WordPress SEO i uzyskaj więcej ruchu z Google
WP Super Cache – Zwiększa szybkość działania witryny, obsługując strony w pamięci podręcznej
PushEngage – Pomaga zwiększyć ruch na stronie internetowej, pozwalając Ci połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu przez nich Twojej strony. Powiadomienia Push są najlepszym źródłem ruchu dla WPBeginner.
Bezpieczeństwo

Updraft Plus – Tworzenie automatycznych, zaplanowanych kopii zapasowych strony internetowej
Sucuri – Audyt bezpieczeństwa witryn internetowych i skaner złośliwego oprogramowania
Potrzebujesz pomocy przy instalacji wtyczek? Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPressa.

Aby uzyskać więcej zaleceń dotyczących wtyczek, zapoznaj się z naszą listą 24 wtyczek do WordPressa dla stron biznesowych.

Krok 7. Opanowanie WordPressa
WordPress jest łatwy w użyciu, a jednocześnie niezwykle wydajny. Od czasu do czasu może się okazać, że szukasz szybkich odpowiedzi.

Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele darmowych pomocy WordPressa. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo poprosić o pomoc WordPressa i uzyskać ją.

WPBeginner sam w sobie jest największym zasobem WordPressa w Internecie. Na stronie WPBeginner znajdziesz następujące zasoby (wszystkie są całkowicie bezpłatne).

Blog WPBeginner – Tutaj publikujemy nasze samouczki dotyczące WordPressa, instrukcje i przewodniki krok po kroku.
WPBeginner Videos – Te filmy krok po kroku pomogą Ci nauczyć się WordPressa FAST.
WPBeginner na YouTube – Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Zarejestruj się na naszym kanale YouTube z ponad 52,000 abonentów i 7 milionami odsłon.
WPBeginner Dictionary – Najlepsze miejsce dla początkujących do rozpoczęcia i zapoznania się z linkiem WordPressa.
WPBeginner Blueprint – Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
WPBeginner Deals – Wyłączne zniżki na produkty i usługi WordPressa dla początkujących użytkowników WPBeginner.
Oto kilka z naszych przewodników, które należy od razu założyć zakładkę. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy w przyszłości.

25 Najczęstsze błędy w WordPressie i jak je naprawić
Przewodnik dla początkujących do rozwiązywania problemów z błędami WordPressa
Jak rozwiązać typowe problemy z obrazem w WordPressie
Najlepszy podręcznik bezpieczeństwa WordPressa (krok po kroku)
Ostateczny przewodnik WordPressa dla początkujących (krok po kroku)
Wielu z naszych użytkowników korzysta z Google, aby znaleźć odpowiedzi na WPBeginner. Po prostu wpisz słowa kluczowe dla tego czego szukasz i dodaj na końcu wpbeginner.com.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Wyślij swoje pytanie bezpośrednio za pomocą naszego formularza kontaktowego, a my postaramy się jak najlepiej na nie odpowiedzieć.

Krok 7. Dalej
Do tej pory pokazaliśmy Ci jak zrobić stronę internetową, dodać temat i zainstalować niezbędne wtyczki.

Chcesz pójść jeszcze dalej?

Korzystając z WordPressa możesz tworzyć potężne, niszowe strony internetowe, które potrafią zrobić o wiele więcej.

Dodaj sklep e-commerce
Zacznij swój własny podcast
Stwórz stronę członkowską
Tworzenie katalogu internetowego
Stwórz stronę internetową z kuponami
Zbuduj stronę internetową z recenzjami
Tworzenie wielojęzycznych stron internetowych
Stwórz stronę internetową rady pracy
Stwórz stronę internetową z pytaniami i odpowiedziami
Stwórz stronę internetową wiki knowledgebase
Więcej przykładów znajdziesz na naszej liście 19 typów stron internetowych, które możesz stworzyć za pomocą WordPressa.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Po tym jak pomogliśmy tysiącom ludzi założyć stronę internetową, odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia strony internetowej.

Czy WordPress jest jedynym sposobem na stworzenie strony internetowej?

Nie, jest wiele innych osób tworzących strony internetowe. Wierzymy, że WordPress jest najlepszą i najłatwiejszą platformą do budowania stron internetowych.

Jak mogę zarobić na swojej stronie internetowej?

Po pomocy użytkownikom w tworzeniu strony internetowej, jest to zdecydowanie najczęściej zadawane pytanie. Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy online z Twojej strony internetowej.

Mamy listę 25 sposobów na zarabianie pieniędzy online za pomocą WordPressa. To nie są szybkie, bogate schematy. Jeśli szukasz sposobu na szybkie wzbogacenie się poprzez zarabianie pieniędzy w sieci, to przepraszam, że przerywam złe wieści, nie ma takiego sposobu.

Jak mogę założyć stronę internetową, na której mogę sprzedawać produkty?

Możesz łatwo dodać sklep internetowy do swojej strony WordPressa. Stworzyliśmy listę najlepszych wtyczek e-commerce dla WordPressa. Możesz również śledzić nasz przewodnik krok po kroku, jak założyć sklep internetowy.

Czy muszę znać HTML / CSS, aby stworzyć i dostosować swoją stronę internetową?

Nie, nie musisz znać HTML / CSS, aby zbudować stronę internetową z WordPressem. Możesz użyć jednego z wielu pluginów kreatora stron WordPressa typu “przeciągnij i upuść”, aby łatwo dostosować swoje strony internetowe do własnych potrzeb.

Jak mogę uruchomić stronę internetową za darmo?

Niektórzy konstruktorzy stron internetowych mogą oferować darmowe opcje, ale nie zalecamy korzystania z nich. Często umieszczają oni na swojej stronie internetowej swoją markę i reklamę, która nie wygląda profesjonalnie.

Lepiej jest kupić własną nazwę domeny i hosting, więc masz pełną własność swojej strony internetowej. Zobacz, jaka jest różnica między nazwą domeny i hostingiem.

Czy mogę uruchomić stronę internetową jak eBay?

Tak, można łatwo stworzyć stronę internetową, jak eBay za pomocą wtyczki aukcyjnej dla WordPressa. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zbudować stronę internetową z aukcji online za pomocą WordPressa, który można śledzić.

Czy mogę otrzymać darmową domenę dla mojej strony internetowej?

Tak, niektóre firmy hostingowe oferują bezpłatną domenę, jeśli zdecydujesz się założyć stronę internetową z nimi. Bluehost jest oficjalnie zalecane WordPress dostawcy usług hostingowych, a oni oferują WPB beginner użytkowników bezpłatną domenę + 60% zniżki na hosting, jeśli zdecydujesz się zbudować swoją stronę internetową za pomocą ich usług.

Czy mogę stworzyć stronę internetową jak Facebook?

Tak, można absolutnie korzystać z WordPressa, aby włączyć swoją stronę internetową do sieci społecznej. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zrobić stronę internetową taką jak Facebook za pomocą WordPressa.

Czy mogę założyć stronę internetową z forum / forum dyskusyjnym?

Absolutnie. Możesz użyć jednego z tych wtyczek do forum w WordPressie, aby zbudować stronę internetową z funkcjami forum dyskusyjnego.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci dowiedzieć się, jak zrobić stronę internetową bez zatrudniania programisty lub nadmiernego wydawania pieniędzy. Możesz również zobaczyć naszą listę 19 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w prowadzeniu ruchu na Twojej nowej stronie WordPressa.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to zapisz się do naszego kanału YouTube dla samouczków wideo WordPressa. Można nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *